W dniu 30 marca do polskich księgarni trafiła książka dla dzieci pt. „Strajk” portugalskiej ilustratorki, Eduardy Limy. Debiut ilustratorski autorki został wydany przez wydawnictwo Babaryba, specjalizujące się w literaturze dziecięcej, dzięki wsparciu udzielonemu przez DGLAB w ramach Programu Dotacji dla Książek Ilustrowanych i Komiksów.

Strajk w bardzo prosty, a zarazem przejmujący sposób przedstawia najmłodszym czytelnikom problem zanieczyszczenia środowiska, nadmiaru śmieci oraz plastiku.

Zwierzęta na całym świecie zawarły milczące porozumienie: nie tylko przestały się odzywać, ale także współpracować z człowiekiem! Na kuli ziemskiej nastała zupełna cisza… Rozpoczął się strajk zwierząt! Szkodliwa dla Ziemi działalność człowieka doczekała się w końcu odpowiedzi ze strony zwierząt, które postanowiły zaprotestować i ogłosić własną formę strajku klimatycznego!

Eduarda Lima

Eduarda Lima

Ilustratorka, architektka

Architektka z wykształcenia oddająca się tworzeniu ilustracji i animacji 2D. W 2019 roku uczestniczyła w corocznej wystawie ILUSTRA 33, a jej praca zostały wybrana do zaprezentowania na międzynarodowym spotkaniu ilustratorów w São João da Madeira.