Kursy

 1. Jakie kursy oferuje Instytut Camõesa?
  Camões I.P. oferuje kursy z zakresu nauki języka portugalskiego, kursy języka specjalistycznego, kursy specjalizacyjne, kursy kształcenia nauczycieli oraz kursy poświęcone kulturze. Szczegółowe opisy kursów znajdziesz na podstronie Kursy na odległość | Camões IP em Varsóvia , natomiast aktualne oferty Instytutu znajdują się na stronie eLearning – Camões – Instituto da Cooperação e da Língua.
 2. Jak mogę uczyć się portugalskiego w formie zdalnej?
  Instytut Camõesa oferuje kursy oparte na samokształceniu lub pracy z nauczycielem – wybór należy do Ciebie. Dokładny opis znajduje się na początku podstrony Kursy na odległość | Camões IP em Varsóvia 
 3. Jak mogę uczyć się portugalskiego w formie na żywo?
  Obecnie jedynie w Lublinie działa fizyczny oddział Instytutu Camõesa, CLP Lublin Kontakt – Centrum Języka Portugalskiego/Camões – Strona główna UMCS. Oprócz tego wspieramy nauczanie języka portugalskiego na polskich uniwersytetach i w polskich szkołach, pełna lista współpracy znajduje się pod tym adresem Camões, Instituto da Cooperação e da Língua.
 4. Gdzie mogę studiować język portugalski w Polsce?
  Pełna lista placówek wspieranych przez Instytut Camõesa dostępna jest tutaj.
 5. Nie chcę iść na studia, interesuje mnie tylko kurs języka. Gdzie mogę się zapisać?
  Na chwilę obecną Instytut Camõesa oferuje kursy w formie stacjonarnej jedynie w Lublinie, jednak polecamy szeroką ofertę kursów online oferowanych przez nasz Instytut.

Stypendia

 1. Jakie stypendia oferuje Instytut Camõesa?
  Na tej podstronie znajdziesz wszystkie informacje dotyczące oferowanych stypendiów Stypendia Instytutu Camõesa | Camões IP em Varsóvia, a tutaj znajdziesz listę otwartych kandydatur Scholarship students – Camões.

Dotacje i patronaty

 1. Jak uzyskać wsparcie finansowe na organizację wydarzenia?
  Zapoznaj się z formularzem z tej zakładki Przyjmowanie propozycji do programu wydarzeń Instytutu Camõesa w Warszawie na rok 2021 | Camões IP em Varsóvia. Zwróć uwagę na terminy przyjmowania zgłoszeń i z jak dużym wyprzedzeniem muszą one wpływać, żeby w ogóle mogły zostać rozpatrzone. Dla przykładu: jeśli planujesz wydarzenie na rok 2023, Twoje zgłoszenie musi zostać wysłane do października 2022 roku, a rozpatrzone zostanie dopiero w marcu 2023.
 2. Jak uzyskać patronat Instytutu Camõesa?
  Skontaktuj się z nami przez zakładkę kontakt na górze naszej strony. Chętnie wspieramy wydarzenia kulturalne, które mają na celu promocję języka portugalskiego i kultury krajów portugalskojęzycznych.

Żeby nie przegapić najnowszych informacji zasubskrybuj nasz newsletter!

Ostatnia aktualizacja:

15.02.2022