Aktualnie działają w Polsce 3 ośrodki egzaminacyjne (LAPE) podlegające CAPLE. Funkcjonują w maju oraz listopadzie. Poniżej znajdziesz informacje o każdym z nich.

 

Kraków

Ośrodek egzaminacyjny w Krakowie działa przy Instytucie Filologii Romańskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Osoba odpowiedzialna za ośrodek:

Dra. Ana Wąs-Martins

 ana.was-martins@uj.edu.pl
+48 503 520 670
al. Mickiewicza 9A (Collegium Paderevianum), 31-120 Kraków

Lublin

Ośrodek egzaminacyjny w Lublinie znajduje się w Centrum Języka Portugalskiego Camões, przy Instytucie Filologii Romańskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marcii Curie-Skłodowskiej.

Osoba odpowiedzialna za ośrodek:

Professora Doutora Barbara Hlibowicka-Węglarz

clp.lublin.polonia@gmail.com
+48 81 537 27 20
ul. Sowińskiego 12, pawilon D, 20-031 Lublin

Poznań

Ośrodek egzaminacyjny w Poznaniu działa w Instytucie Filologii Romańskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Osoba odpowiedzialna za ośrodek:

Dra. Grażyna Jadwiszczak

porto@amu.edu.pl
+48 61 829 3561
Instytut Filologii Romańskiej UAM, Collegium Novum, al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań

W tym dziale

Co to jest CAPLE?

Centrum Egzaminacyjne Języka Portugalskiego jako Obcego (CAPLE) to jednostka Wydziału Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Lizbonie, zajmująca się certyfikacją znajomości języka portugalskiego jako obcego (PLE).

Ośrodki egzaminacyjne w Polsce

Aktualnie działają w Polsce 4 ośrodki egzaminacyjne (LAPE) podlegające CAPLE: w Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Warszawie. Funkcjonują w maju oraz listopadzie.

Terminy egzaminów

Corocznie odbywają się dwie sesje egzaminacyjne CAPLE: w maju oraz listopadzie. Rejestracja jest otwarta zawsze miesiąc przed terminem egzaminu. Przejdź do kalendarza, żeby dowiedzieć się więcej.

Jak zapisać się na egzamin?

Zapisów można dokonywać online na stronie CAPLE. Proces jest łatwy i szybki. Sprawdź terminy rejestracji do sesji egzaminacyjnych.

Jak przygotować się do egzaminu?

Centrum Egzaminacyjne Języka Portugalskiego jako Obcego (CAPLE) udostępnia na swojej stronie przykładowe testy, dzięki którym można zapoznać się ze strukturą egzaminu, typami zadań oraz tekstami używanymi podczas przygotowywania egzaminów.

W dniu egzaminu

 

W dniu/dniach egzaminu/ów, pamiętaj o zasadach, które obowiązują zdających. Kompletny regulamin znajdziesz na stronie CAPLE.

Wyniki egzaminów

Wyniki egzaminów publikowane są na stronie CAPLE, zgodnie z ustalonymi terminami. Certyfikaty i Dyplomy potwierdzające znajomość języka portugalskiego jako obcego (PLE) przesyłane są do zagranicznych ośrodków egzaminacyjnych do 20 dni roboczych po ogłoszeniu wyników.