W poniedziałek 11 marca w godzinach 15:00-16:30 w sali B Auditorium Maximum UW odbędą się warsztaty połączone ze spotkaniem eksperckim pod nazwą „Tłumacz iberysta a realia rynku pracy”.  Wydarzenie organizowane jest przez Pracownię Teorii i Praktyki Przekładu Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Tłumaczy Konferencyjnych.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez aktywnie działające w zawodzie tłumaczki konferencyjne i przysięgłe, pracujące na co dzień z językami hiszpańskim i portugalskim: Barbarę Maciąg (absolwentkę ISIiI) oraz Dominikę Kur-Santos.

Nadrzędnym celem warsztatów jest przedstawienie informacji na temat perspektyw zawodowych dla rozważających karierę tłumaczeniową studentów iberystyki oraz omówienie możliwych sposobów wejścia na rynek tłumaczeniowy i skutecznego, zgodnego z przyjętymi standardami funkcjonowania na nim.

Ostatnie 30 minut spotkania będzie poświęcone na dyskusję otwartą z ekspertkami, dlatego też zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przygotowanie listy pytań związanych z tematyką warsztatów. W ramach poszukiwania inspiracji zachęcamy do odwiedzenia „Bazy wiedzy” PSTK.

Wstęp wolny