Między 18 a 24 lutego br. dziesięcioro uczniów oraz dwóch nauczycieli z portugalskiej szkoły ponadgimnazjalnej miało okazję przyjechać do Polski i zwiedzić Warszawę oraz Kraków. Wizyta odbyła się w ramach międzynarodowej wymiany między Liceum im. Ruy Barbosy w Warszawie a Zespołem Szkół z Idães (Felgueiras). Uczniowie przygotowali bogaty program kulturalny, w którym nie zabrakło konkursów, prezentacji, warsztatów cukierniczych i innych aktywności umożliwiających wspólne spędzenie czasu.

Polscy uczniowie oraz nauczyciele wybiorą się do Portugalii w ramach rewizyty między 25 maja a 1 czerwca 2019.

To już piąta wymiana polsko-portugalska, w której uczestniczy Liceum im. Ruy Barbosy. Akcję zainicjowała nauczycielka języka portugalskiego — dr Grażyna Misiorowska-Rychlewska, która pod koniec zeszłego roku została wyróżniona nagrodą „Nauczyciela Roku”, przyznawaną corocznie przez warszawską dzielnicę Praga-Północ.

Warto zaznaczyć, że warszawskie Liceum im. Ruy Barbosy jest jedyną szkołą w Polsce, w której prowadzone są zajęcia z języka portugalskiego. Na początku tego roku w placówce portugalskiego uczyło się aż 230 uczniów.