„Teatr” narodził się za kulisami historii. Został przełożony z portugalskiego, ma greckie korzenie, ale czasem przemawia po francusku, oh lá lá. „Teatr” burzy mury przed publicznością. Jest pełen komedii, dramatów i tragedii. Wychodzi na scenę, kusi oczy do patrzenia, a ręce do klaskania.

J22 listopada do księgarni zawita „Teatr” – kolejny po „Morzu” dowcipny zadaniariusz (zadania + abcedariusz) autorstwa Ricarda Henriquesa i André Letrii. Polskie wydanie, w tłumaczeniu Jakuba Jankowskiego, wyjdzie nakładem wydawnictwa Tako. Publikacja dofinansowana jest ze środków Direção-Geral do Livro, dos Arquivos e das Bibliotecas oraz Camões – Instituto da Cooperação e da Língua, I.P.
Jak sugeruje tytuł, „Teatr” to ilustrowany leksykon dla dzieci, który bawi się znaczeniami figur i słów związanych właśnie z teatrem. Od A do Z przedstawia teatr jako sztukę, która mieści w sobie wiele innych dziedzin. Pełen artystycznych, historycznych, filozoficznych i naukowych nawiązań jest doskonałym zaproszeniem do świata teatru, w którym nie brak – tak jak w prawdziwym życiu – komedii, dramatu i tragedii. Wszystko to opisane przejrzystym, żywym językiem, a w dodatku – w ciekawej oprawie graficznej.

„Teatr” jest również pozycją aktywizującą czytelnika, zachęcającą do przekroczenia granic teorii i wejścia w żywy świat sztuki. W trakcie lektury znajdziemy propozycje zajęć praktycznych do wykonania w domu lub w szkole (kukiełki, maski, dekoracje, itp.).

„Tak naprawdę to książka dla wszystkich. Jest przewodnikiem, który pomaga w odkrywaniu świata teatru; nie musi być czytana strona po stronie. To dobra pozycja, która sprzyja integracji rodzinnej i tworzeniu więzów ze sztuką” – stwierdza Ricardo Henriques. „Ktoś w jakimś miejscu, kto widzi, jak się staje – oto teatr”.

Polecamy tę lekturę wszystkim bez wyjątku!