13 maja | 18:h00

Książnica Pomorska w Szczecinie
Zapraszamy na Polsko-portugalskie rozmowy o historii, przyjaźni i tęsknocie w 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Portugalią w piątek 13 maja 2022 r. o godz. 18.00.
 
Dokładnie 13 maja 2022 roku mija 100 lat od dnia, w którym Polska i Portugalia nawiązały oficjalne kontakty dyplomatyczne. Podczas II wojny światowej Portugalczycy udzielili ogromnego wsparcia Polakom przebywającym na emigracji. W latach powojennych, kiedy w Polsce panował komunizm, a w Portugalii – reżim Salazara, wzajemne stosunki znacznie były chłodniejsze. Powróciliśmy na nowo do rozmów w 1975 r.
 
Wieczór uświetnią goście: Luís Manuel Ribeiro Cabaço – Ambasador Portugalii w Polsce; Arkadiusz Radwan – zastępca dyrektora Akademii Dyplomatycznej MSZ RP; red. Adam Grzybowski i prof. Jacek Tebinka – autorzy książki „Na wolność przez Lizbonę. Ostatnie okręty polskich nadziei”; José Carlos Dias – przedstawiciel Instytutu Camõesa w Warszawie; Wojciech Baczyński – dyrektor Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Link do wydarzenia

Recomendamos!