Jest już dostępne sprawozdanie dotyczące konferencji IF – Social Design for Sustainable Cities, zorganizowanej po raz czwarty przez EUNIC Warsaw oraz Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych, na której gościli pochodzący z całej Europy aktywiści, intelektualiści, zarządcy miast, projektanci oraz profesjonaliści pracujący na co dzień w obszarze kreatywnym, kulturalnym i społecznym.

Konferencja, która odbyła się 23 października 2020r. zgromadziła ponad 500 zarejestrowanych uczestników online i zaangażowała szerokie grono interesariuszy z całej Europy i spoza niej, prowadząc pogłębioną dyskusję na temat tego, jak rozwijać miasta w zrównoważony sposób. Wydarzenie bardzo jasno pokazało, że tworzenie miast przyszłości wymaga odważnych koncepcji opartych w takim samym stopniu na projektowaniu społecznym, jak i umiejętnościach technicznych i zarządczych.

Wszystkie materiały dostępne są w booklecie, który zawiera eseje, linki do nagrań wszystkich wykładów oraz dyskusji, a także wyniki warsztatów i wirtualny spacer 360° po wystawie plakatów.