Już po raz czwarty EUNIC Warsaw razem z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych zapraszają na konferencję, na której swoje siły połączą pochodzący z całej Europy aktywiści, intelektualiści, zarządcy miast, projektanci oraz profesjonaliści pracujący na co dzień w obszarach kreatywnych, kulturalnych czy społecznych. Na konferencji zatytułowanej Projektowanie Społeczne dla Zrównoważonych Miast postarają się zaproponować rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju terenów urbanistycznych.

Swoim doświadczeniem w tym zakresie podzielą się także portugalscy projektanci: Pedro Aibéo, który wygłosi wykład zatytułowany „If You Want to Change Society, Don’t Build Anything” („Jeśli chcesz zmienić społeczeństwo, niczego nie buduj”), a także wspólnie z Marjatta Itkonen & Anc Lisowski poprowadzi warsztaty „Who owns my city?” („Do kogo należy moje miasto?”); z kolei Sergio Correia będzie reprezentował portugalską szkołę designu na wystawie, która odbędzie się w PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie.

Konferencja

IF – Projektowanie Społeczne na rzecz Zrównoważonych Miast

23 października 2020

9:00-15:30

Wystawa

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace studentów
designu z 27 krajów wszystkich kontynentów.

21-31 października 2020
Wernisaż: 21 października | godz. 18:00

Warsztaty

Różnorodność, Zielona przyszłość i Dostępność w zrównoważonych miastach to główne tematy czterodniowych warsztatów.

19-22 października 2020

Zaproszeni goście

Pedro Aibéo

Pedro Aibéo

Sérgio Correia

Sérgio Correia

Urodzony w 1980 roku w Porto. Jest projektantem komunikacji i wykładowcą. Ukończył Projektowanie Komunikacji na Wyższej Szkole Sztuki i Designu (ESAD) w Portugalii, gdzie od 2003 roku jest wykładowcą. Bada typografię i systemy interaktywne, a ostatnio uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie projektowania graficznego na Politechnice w Tomar. Jako grafik jest współzałożycielem Asymmetric Studio, multidyscyplinarnej firmy projektowej, studia TINA, które kwestionuje z góry ustalone ideały, drażniąc publiczność efemerycznymi lub permanentnymi interwencjami miejskimi, ironicznie sygnowanymi jako This Is Not America [To nie Ameryka]. Współzałożyciel firmy D-VINE, zajmującej się projektowaniem identyfikacji wizualnej win. Wyróżniony wieloma międzynarodowymi nagrodami, od Boliwii przez Tajwan po Ekwador, USA, Polskę, Francję, z których należy wyróżnić Graphis Silver Award (2018) i Communication Arts Award of Excellence (2018, 2019).