17-21 czerwca 2017

Instytut Studiów Średniowiecznych Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu Nova w Lizbonie (IEM- FCSH/NOVA) oraz Klasztor Mosteiro da Batalha zapraszają na zajęcia Summer School, które będą miały miejsce od 17 do 21 czerwca. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie do dyskusji oraz wymiana spostrzeżeń odnośnie Wieków Średnich.

Zachęcamy do dialogu pomiędzy badaczami a osobami z poza kręgu naukowego zainteresowanymi pogłębieniem swojej znajomości portugalskiego Średniowiecza. Innym celem zajęć jest przybliżenie uczestnikom kultury, historii oraz średniowiecznej literatury portugalskiej mając na uwadze jej kontakty z literaturą zagraniczną.

Summer School kierowana jest do wszystkich zainteresowanych. W planie zajęć przewidziane są wycieczki, jak również wizyty najbardziej istotnych miejsc historycznych w centrum Portugalii.

Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim przez naukowców Instytutu Studiów Średniowiecznych (IEM) wraz z innymi naukowcami z innych instytucji.

Ilość miejsc: 30, zapisy do 15 czerwca 

Więcej informacji: http://plataforma9.com/formacao/iem-summer-school-in-medieval-studies-2017-discovering-the-end-of-the-world-portugal-as-a-central-periphery.htm