Centrum Języka Portugalskiego/Camões w Lublinie serdecznie zaprasza
na wystawę fotografii Marty Lenkowskiej pt. „Portugalia w obrazach i słowach”.

Na wystawę składają się fotografie z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Odnajdziemy tu kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych, a tę różnicę zauważyć można nawet na fotografiach.

Portugalia to także ludzie – zarówno mieszkańcy jak i tłumnie ją odwiedzający turyści. Wystawę dopełniają felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi Autorka pracowała w 2021 i 2022 roku podróżując, rozmawiając i obserwując. Teksty dostępne są na blogu www.lenkowska.com.

Marta Lenkowska jest pisarką, autorką powieści obyczajowych i romanistką z wykształcenia.
W książkach skupia się na relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu własnego ja. W życiu szuka spełnienia, dobrych ludzi i momentów wartych zapamiętania. Od prawie dziesięciu lat powraca podróżniczo do Portugalii, w której czuje się jak w domu. To właśnie te podróże zaowocowały docenioną przez czytelników powieścią Wszystko już było wydaną na początku 2022 roku.

Otwarcie wystawy i spotkanie autorskie odbędzie się 16 czerwca o godz. 10.00.

Sala CJP/Camões UMCS
ul. Sowińskiego 12, Lublin.

Organizatorem wystawy jest Centrum Języka Portugalskiego Camões UMCS
we współpracy z Fundacją Mapa Kultury z Lublina
i ze wsparciem Camões, Instituto da Cooperação e da Língua, I. P.