Aktorzy
Agnieszka Kędracka
Antonina Cydzik
Diana Wąntruch
Justyna Quintero-Walijewska
Konrad Szymański
Magdalena Gorlas
Monika Świderska
Oliwia Kij
Piotr StasiukZuzanna Fabijańska

Światła
Bożena Kulig-Fiallo
Magdalena Rzemek

Muzyka
Katarzyna Sakowska
Magdalena Rzemek

Scenografia
Aleksandra Jakubszek
Aleksandra Stępnaik
Ewa Rosłonek
Joana Leão

 

Plakat
Magdalena Doktorska

Garderoba
Everton Meneghini
Paula Margas

Tekst oryginalny
Camilo Pellegrini

Reżyseria
José Carlos Dias

WARSZAWA (05/2016) | WARSZAWA(12/2016)

Twórcy bajek nie od dziś karmią dzieci wyobrażeniami niemożliwymi do zrealizowania w prawdziwym świecie. Piękne, wiecznie młode bohaterki oraz ich szlachetnych, i nie mniej wyględnych wybranków zawsze czeka szczęśliwe zakończenie, leśniczy zawsze ratuje babcię na czas, a książę zawsze pokonuje smoka, odnajduje prawowitą właścicielkę pantofelka i oczywiście ZAWSZE łączy ich pocałunek prawdziwej miłości, oczywiście ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Czarna komedia Camilo Pellegrini ,,Ścieżki krwi” jest przede wszystkim pierwszą sztuką brazylijską w repertuarze teatru Pisca-Pisca! Oparta na intertekstualnych odwołaniach do brazylijskiej kultury popularnej i rozmaitych bajek bliskich nam wszystkim z czasów dzieciństwa, zyskuje nowe życie za sprawą ciał i głosów studentów oraz wykładowców sekcji portugalskiej Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW.

Grupa teatralna Pisca-Pisca ma zaszczyt zaprosić wszystkie wyrośnięte już dzieci na ziemię, gdzie zamiast smoków martwią nas zmarszczki i siwe włosy, bohaterowie zamiast drżeć ze strachu na myśl o pożarciu przez potwora, drżą z podniecenia, na myśl o przekąszeniu wątróbki i pocałunku prawdziwej męskiej miłości. A szczęśliwy koniec? Cóż, zobaczymy…