AKTORZY 

Aleksandra Kłos
Anna Kiełbowska
Dagmara Mariańska
Dominika Trojak
Joanna Krasoń
Julia Wojtczuk
Martyna Zięba
Mateusz Chmielarczyk
Patrycja Koszczyńska
Zuzanna Zasada

DŹWIĘK 

Anna Wisz

SCENOGRAFIA 

Kinga Radkowska
Gabriela Januszko

WYSTAWA

Julia Lasecka
Magdalena Czarnata

PROMOCJA

Paulina Gregorek (plakat)
Joanna Morszczyzna (Facebook i Instagram)

NAPISY

Ekaterina Onikienko

TŁUMACZENIE [PL]

Dorota Kwinta

TEKST ORYGINALNY

José Maria Vieira Mendes

TELEREŻYSERIA 

José Carlos Dias

Online (06/2020) 
Ojciec, matka i ich syn, Nuno, wraz ze swoją żoną, Laurą, i przyjacielem, Alexandrem, spędzają wspólnie wakacje. W dusznym i zamkniętym otoczeniu przeplatają się ze sobą podobne do siebie i trudne do zliczenia dni i noce. „Wszyscy chcą mojej żony” – stwierdza spokojnie Nuno, pogodzony z zainteresowaniem, które Laura budzi w jego przyjacielu i ojcu. Mężczyzna zdążył się już przyzwyczaić do życia w letargu – jako że ciągle był poniżany przez ojca, nie jest w stanie z nim walczyć. A Laura? Wydaje się, że pragnie wolności. Czy będzie jednak wystarczająco silna, żeby zatrzymać mechanizm błędnego koła? Nuno wraz z żoną są symbolem pierwszego kwietniowego pokolenia – pokolenia na granicy upadku; pokolenia, któremu dana jest ostatnia szansa na ratunek. Czy będą umieli ją wykorzystać?

Ze wstępu do dzieła José Vieiry dowiadujemy się, że „A Minha Mulher rozpoczęła się od wizji o zderzeniu się w teatrze dwóch generacji. I zakończyła się refleksją nad pamięcią, powtarzalnością, miłością, a także pisaniem teatralnym i ciemnością”.

W czasach pandemii i izolacji sztuka zostanie zaprezentowana w formie radiofonicznej z wykorzystaniem wirtualnej scenografii. Dostępne będą napisy w języku polskim, które przygotowano w oparciu o tłumaczenie Doroty Kwinty, opublikowane w czasopiśmie „Dialog” w 2012 roku.