8 maja | 19.00

Stary Maneż, Gdańsk

9 maja | 19.00

Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz

11 maja | 18.00

Miejski Dom Kultury w Barcinie, rua Artylerzystów 8, Barcin

12 maja | 18.00

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janikowie, ul. Przemysłowa 26, Janikowo

15 maja | 20.00

Blue Note Jazz Club, Poznań

W maju po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się dźwiękami fado. Dwóch portugalskich fadystów, André Vaz i Mel, wystąpi na scenach Gdańska, Barcina i Janikowa.

Muzyka jest absolutną pasją w życiu Mel. W 2015 roku wzięła udział w programie The Voice Portugal, gdzie dotarła do pierwszej 10. W 2016 roku, w którym zaczęła zaczęła śpiewać Fado, zdobyła 1. miejsce w Grande Noite do Fado de Santa Maria Maior, w Coliseu dos Recreios. Regularnie występuje w najbardziej prestiżowych domach fado w Lizbonie. Do tej pory wydała dwa single – „Pista De Dança” w październiku 2022 roku i „Promessas” w marcu 2023 roku – z tekstem i muzyką jej autorstwa, a premiera jej albumu spodziewana jest w 2024 roku.

Pierwszy kontakt z fado André Vaz miał za pośrednictwem członków rodziny i przyjaciół, którzy byli miłośnikami fado. Od tamtej pory się w nim zakochał. W wieku zaledwie 9 lat wygrał Grande Noite do Fado w 1993 roku w Coliseu dos Recreios. Po tym udziale wydał wiele płyt, wystąpił w filmie Manoela de Oliveiry, brał udział w europejskich serialach i musicalach, w szczególności w musicalu „Amália” Filipe La Féria. André Vaz występuje w najbardziej prestiżowych teatrach fado w Lizbonie, jest częścią obsady Páteo de Alfama/Fado em Si i projektu „Fado in Chiado”.

Więcej informacji oraz sprzedaż biletów w Gdańsku, Bydgoszczy, Barcinie, Janikowie oraz Poznaniu!