24 listopada | 19:00
Sztuka Wyboru, Gdańsk
strona wydarzenia

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Sztuka Podróżowania. 24 listopada o 19:00 Kasia Sobczak poprowadzi prelekcję pt.: „Portugalia –sztuka współczesna i kultura”. Sugerujemy przyjść wcześniej, ilość miejsc ograniczona.

O wydarzeniu możemy przeczytać:

Portugalia najczęściej kojarzy się z pięknymi plażami, pysznym jedzeniem i bogatą historią kraju. W trakcie wykładu Kasia postara się przybliżyć to miejsce z perspektywy kultury i sztuki. Przez chwile spojrzymy w przeszłość na historię sztuki portugalskiej w XX wieku, aby zrozumieć teraźniejszość i to co dzieje się dzisiaj na tamtejszej scenie artystycznej. Kasia skupi się na sztuce wizualnej, na Lizbonie i na artystach.
 
Kasia Sobczak – kuratorka sztuki, sopocianka i lizbonka. Od 11 lat aktywnie działa na polu sztuki, w tym 5 lat na lizbońskiej scenie. Mieszkając w Portugalii, współpracowała z centrami rezydencji artystycznych, galeriami komercyjnymi, z niezależnymi kolektywami artystycznymi i kuratorskimi. Oprowadzała po pracowniach lokalnych artystów i po mieście. Na co dzień pracuje w Goyki 3 Art Inkubatorze. Często podróżuje w poszukiwaniu nowych inspiracji w spotkaniach z ludźmi i naturą.

Kasia Sobczak

kuratorka sztuki

Kuratorka sztuki, sopocianka i lizbonka. Od 11 lat aktywnie działa na polu sztuki, w tym 5 lat na lizbońskiej scenie. Mieszkając w Portugalii, współpracowała z centrami rezydencji artystycznych, galeriami komercyjnymi, z niezależnymi kolektywami artystycznymi i kuratorskimi. Oprowadzała po pracowniach lokalnych artystów i po mieście. Na co dzień pracuje w Goyki 3 Art Inkubatorze. Często podróżuje w poszukiwaniu nowych inspiracji w spotkaniach z ludźmi i naturą.