21 października | 21:00

Kino Amondo, ul. Żurawia 20, Warszawa

Długi metraż Sérgio Tréfaut, Raiva („Gniew”), oparty na powieści Seara do Vento Manuela da Fonseki, będzie reprezentował portugalskie kino podczas  3. Warszawskiego Tygodnia Kin Studyjnych. Pokaz będzie miał miejsce w Kinie Amondo, w dniu 21 października o godz. 21:00. Do filmu wprowadzi nas krytyczka filmowa Julia Palmowska, a po seansie, kino przerodzi się w parkiet, na którym zagoszczą portugalskie i latynoskie rytmy. 

Inicjatywa powstała tuż po pandemii z miłości do kina autorskiego. Cały pokaz odbędzie się w dniach 16-22 października w 13 warszawskich kinach studyjnych. Pokazane zostaną filmy z różnych krajów, gatunków i stylów, nagradzane na krajowych i międzynarodowych festiwalach, w tym nagrodzony Złotymi Lwami film Kos w Gdyni, polski pretendent do Oscara Chłopi czy nagrodzona w Cannes La Chimera. Nie zabraknie również konkursów z niespodziankami, wystaw i paneli dyskusyjnych zachęcających do wymiany opinii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stowarzyszenia Kin Studyjnych 

O filmie

Występują Isabel Ruth, Leonor Silveira, Hugo Bentes (no papel de Palma), Kaio César, Rita Cabaço, Adriano Luz, Lia Gama, Diogo Dória, Dinis Gomes, Catarina Wallenstein, Marília Villaverde Cabral, José Pinto, Pedro Gabriel Marques, Chico Chapas, João Pedro Benard, Américo Silva, Herman José, Rogério Samora, Catarina Gonçalves
A także: Sergi Lopez e Luís Miguel Cintra
Producenci: Sérgio Tréfaut (Portugal – Faux), Carolina Dias e José Barahona (Brasil – Refinaria Filmes), Serge Lalou e Claire Dornoy (França – Les Films d’Ici)
Scenariusz i realizacja: Sérgio Tréfaut
Współautorka scenariusza: Fátima Ribeiro
Fotografia: 
Acácio de Almeida
Dźwięk: Olivier Blanc, Bruno Tarrière
Montaż: Karen Harley.edt
Scenografia: Miguel Mendes, Fabrice Ziegler
Kostiumy: Lidija Kolovrat, Patricia Dória
Charakteryzacja: Emmanuelle Fèvre
Asystenci produkcji: Ângela Sequeira, Márcio Laranjeira
Współ-produkcja: Portugalia – Francja – Brazylia

Finansowanie
ICA – Instituto Português de Cinema e Audiovisual
RTP – Rádio Televisão de Portugal
Ancine – Agência Nacional de Cinema
Fundo Setorial – BRD
Fundo Ibermedia
CNC – Centre National du Cinéma et de l’Image animée
Fundo de coprodução Luso-Francês
Direcção Geral de Cultura – Alentejo

(źródło: faux.pt)