Stary Maneż | Gdańsk
13 listopada

13 listopada 2023 roku o godzinie 20:00 Stary Maneż stanie się areną niezwykłego wydarzenia, które przeniesie nas do serca Portugalii i przyniesie nam zmysłową tęsknotę i pasję. Bo fado to nie tylko koncert, to prawdziwe przeżycie, które zainspiruje do refleksji i wsłuchania się w piękno portugalskiej tradycji muzycznej. Ana Rita Prada i Francisco Moreira, dwoje utalentowanych muzyków, zapewnią nam niezapomniany wieczór, podczas którego pieśni staną się mostem pomiędzy sercami artystów a publicznością.

Z pewnością będzie to wieczór pełen emocji i nostalgii. Emocji dostarczą wybitni artyści:

Francisco Moreira to niezwykle charyzmatyczny wokalista, który potrafi wciągnąć słuchacza w swój świat już od pierwszych dźwięków. Jego śpiew jest nie tylko melodyjny i wytworny, ale także przesiąknięty duchem tradycji, zaskakująco ożywczym i poruszającym. Jego wszechstronność nie odbiera autentyczności słów, które śpiewa, pozostając zawsze wiernym prawdzie wyrażanych emocji.

Wyjątkowy wieczór tworzyć będzie również Ana Rita Prada, artystka, której przygoda z muzyką fado rozpoczęła się od najmłodszych lat. Jej talent i pasja do muzyki przeniosły ją do tradycyjnych domów Fado, gdzie współpracowała z najbardziej renomowanymi artystami portugalskiej sceny muzycznej. Jej głos emanuje szczerym uczuciem i siłą interpretacji, przenosząc słuchaczy w wielobarwny świat emocji.

Skład zespołu:
Francisco Moreira
Ana Rita Prada
Carlos Vicoso
Vasco Sousa
Francisco Pereira
Kwartet Virtuoso

Przeczytaj więcej na stronie wydarzenia