W ramach Programów Stypendialnych w zakresie języka i kultury portugalskiej informujemy, że okres składania wniosków do programów Fernão Mendes Pinto, Investigação, Vieira, Pessoa oraz o uczestnictwo w Kursie Rocznym będzie trwał od 5 do 19 maja 2023 roku (do godz. 17.00 czasu lizbońskiego). Okres składania wniosków o uczestnictwo w Kursach Letnich będzie miał miejsce od 5 do 21 maja 2023 roku (do godz. 17.00 czasu lizbońskiego).

Wnioski, a także formularz zgłoszeniowy i dokumenty uzupełniające przewidziane w Regulaminie Stypendiów Camões, I.P., należy składać elektronicznie, w przypadku programu stypendialnego Fernão Mendes Pinto, Investigação, Vieira, Pessoa, a w przypadku uczestnictwa w Kursie Rocznym i Kursach Letnich osobiście, za pośrednictwem platformy Camões I.P. Services Portal, dostępnej pod adresem https://portalservicos.instituto-camoes.pt oraz, w przypadku Kursów Letnich online, za pośrednictwem linku http://bit.ly/cursosdeverao2023.

W przypadku programów stypendialnych w obszarze językowym, wszyscy kandydaci objęci protokołami współpracy muszą złożyć wniosek.