Jak zwykle dla tych, którzy uczą się portugalskiego w Polsce, wiosna zawsze przychodzi z nową edycją konkursu na tłumaczenie poezji autorów portugalskojęzycznych na język polski. Z wielką przyjemnością informujemy o szóstej edycji konkursu Poesis, organizowanego wspólnie przez Camões I.P. w Warszawie oraz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, zachęcamy do przetłumaczenia wiersza portugalskojęzycznego autora, a najlepsze tłumaczenie zostanie ocenione i opublikowane przez I.E.I. i I.I. Uniwersytetu Warszawskiego.

Do edycji 2023 wybraliśmy poezję José Craveirinha, jednego z wielkich mozambickich poetów języka portugalskiego. „Grito Negro” to wiersz, który czeka na Wasze tłumaczenia na język polski. Można go pobrać tutaj na stronie, podobnie jak regulamin konkursu.

W tym roku połączyliśmy siły z czasopismem Zupełnie Inny Świat, które opublikuje trzy najlepsze tłumaczenia w swoim specjalnym numerze poświęconym Mozambikowi, który ukaże się w czerwcu br.

Prześlij nam swoje tłumaczenia na adres poesis@camoes.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy do 30 kwietnia 2023 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 20 maja 2023 roku.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu (dostępnym również tutaj). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem warszawa@camoes.pl.

Życzymy dobrych i pięknych tłumaczeń!