Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
20 kwietnia | 19:00

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janikowie
21 kwietnia | 19:00

Fabryka Lloyda, Bydgoszcz
22 kwietnia | 20:00

Miejski Dom Kultury w Barcinie
23 kwietnia | 18h00

Fado odwiedza Polskę w kwietniu w cyklu kilku koncertów.

20 kwietnia – Koncert FADO z udziałem kwartetu smyczkowego Virtuoso

Zé Maria muzykę Fado ma we krwi. Jego śpiew jest melodyjny oraz wytworny, jednocześnie współczesny i przywołujący tradycję.

Wszechstronny, ale zawsze wierny prawdzie słów, które śpiewa. Urodzony w 1988 roku, w rodzinie, w której Fado i sztuka miały na niego silny wpływ. Zé zaczął śpiewać w młodym wieku. Uczęszczał i śpiewał w znanych domach Fado, takich jak Casa da Mariquinhas i Mesa de Frades, ucząc się od bardziej doświadczonych śpiewaków, jednocześnie wzmacniając swoją edukację muzyczną i wokalną.  W 2017 regularnie śpiewał i występował w domach Fado takich jak Mesa de Frades, Clube de Fado, Senhor Vinho, Parreirinha de Alfama czy Fado ao Carmo, a także brał udział w imprezach Fado jak i programach Real Fado. Występował również w najważniejszych festiwalach Fado w Portugalii i Hiszpanii. W 2021 roku dołączył do głównej obsady Clube de Fado. Rok później, w 2022 roku wydał swój debiutancki album ” Zé Maria” ze znakiem jakości Museu do Fado Discos, który został zaprezentowany w Centrum Kultury Belém.

Bilety

21 kwietnia – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janikowie

Na koncercie organizowanym w Janowskim Ośrodku Kultury 21 kwietnia o godz. 19, zagrają dla nas:
 
Ana Rita Prada – wokal
Ze Maria – wokal
Francisco Pereira – gitara portugalska
Carlos Vicoso – gitara akustyczna
Vasco de Sousa – gitara basowa
 
Bilety na wydarzenie można nabyć na stronie Ośrodka Kultury oraz w kasie stacjonarnej MGOKu.

22 kwietnia – Fabryka Lloyda, Bydgoszcz

Polecamy wieczór portugalski z muzyką Fado na żywo, wykonaną przez utalentowanych muzyków z Lizbony. To już drugie takie wydarzenie, które odbędzie się w murach Fabryki Lloyda! Specjalnie na to wydarzenie dostępne będzie wyjątkowe Menu z tradycyjnymi portugalskimi potrawami i przekąskami… nie zabraknie również wina!

Wieczór umilą wykonawcy w składzie:

Ana Rita Prada – wokal
Zé Maria – wokal
Carlos Viçoso – gitara klasyczna
Francisco Pereira – gitara portugalska
Vasco de Sousa – gitara basowa

oraz
kwartet smyczkowy ArtON
 
Ana Rita Prada –  urodziła się i wychowała w małym miasteczku Trás-os-Montes, na północy Portugalii. Jej rodzice od zawsze wspierali jej talent muzyczny. W wieku 6 lat nieustannie śpiewała w domu i była zachęcana do prezentowania swoich zdolności na prywatnych przyjęciach odbywających się u jej bliskich krewnych. W wieku 12 lat wzięła udział w znanym programie telewizyjnym pod tytułem „ Uma canção para ti”, emitowanym na kanale ogólnokrajowym, gdzie demonstrując swoje zdolności jako młoda artystka dotarła do finału. Jej edukacja obejmowała specjalistyczne szkolenie w konserwatorium muzycznym, gdzie studiowała grę na fortepianie, teorię muzyki i śpiew. Co więcej, wszechstronny charakter i zainteresowania Any sprawiły, że równolegle studiowała nauki biologiczne, uzyskując tytuł magistra biologii molekularnej i genetyki. Początek jej kariery jako śpiewaczki Fado nastąpił, gdy w wieku 20 lat przeprowadziła się do Lizbony, gdzie połączyła swoje siły z kilkoma znanymi artystami występującymi w tradycyjnych domach Fado, w stolicy Portugalii. Jako młoda profesjonalistka koncertowała między innymi w Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Kazachstanie.