Szkoła Podstawowa nr 361 w Warszawie

28 stycznia 2023

W dniu 28 stycznia w Szkole Podstawowej nr 361 w Warszawie celebrowany był język portugalski w ramach obchodów „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Nauczycielka języka portugalskiego w szkole, Ewa Jaworska, wraz z uczniami klas 4, 5 i 6 zorganizowała szereg aktywności związanych z językiem portugalskim.

Punktem kulminacyjnym było przedstawienie teatralne „Największy kwiat świata” (A Maior Flor do Mundo) José Saramago, przygotowane w języku portugalskim i polskim, ze scenografią zaprojektowaną przez samych uczniów. Oprócz spektaklu odbył się także konkurs wiedzy o Świecie Luzofonii oraz warsztaty kulinarne brigadeiros. Podczas imprezy w szkole można było również obejrzeć wystawę „Powrót do Ścieżek Przemierzonych”, o życiu i twórczości portugalskiego pisarza, przygotowaną przez Fundację Saramago.

Gratulujemy wszystkim uczniom języka portugalskiego za wspaniały występ, nauczycielce Ewie Jawoskiej, za całe jej zaangażowanie oraz Dyrektorowi Szkoły, Tomaszowi Remiszewskiemu, za silne wsparcie rozwoju języka portugalskiego w szkole.