Konkurs | zgłoszenia do 31 stycznia 2023

Wygraj 150 EUR i opublikuj swój komiks!

Leitorado de Poznań do Camões – Instituto da Cooperação e da Língua na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej organizują konkurs komiksowy pt. „Fado brzmi w komiksie”.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, a tematyka nadesłanych komiksów ma skupiać się na fenomenie gatunku muzycznego fado – jego historii i teraźniejszości (i czemu nie, przyszłości także!), zmiennej roli społecznej, na jego wpływach na inne dziedziny życia, na nowych odczytaniach i reinterpretacjach mitów związanych z fado, wizualnej interpretacji historii zawartych w wybranych utworach, na biograficznych przedstawieniach najważniejszych artystów gatunku, na indywidualnych doświadczeniach autora/autorki z fado, itd., itp. etc. – dajcie się ponieść Waszej wyobraźni i kreatywności.

Zachęcamy Was do udziału w konkursie – będzie to wspaniała przygoda zarówno z fado, jak i formą wypowiedzi jaką jest komiks.

Więcej informacji o konkursie.

Przy okazji polecamy wywiad „Fado, czyli wierzchołek góry lodowej komiksu portugalskiego”. Mikołaj Ćwik w rozmowie z Jakubem Jankowskim, Grażyną Jadwiszczak i Zuzanną Szpurą.