30 września 2022 | 18:00
Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich, ul. Mikołaja Reja 9, Warszawa

Instytut Camõesa w Warszawie w ramach działalności EUNIC Warszawa weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Tłumacza, które odbędą się 30 września, w dniu św. Hieronima, autora pierwszego łacińskiego przekładu Biblii i patrona wszystkich tłumaczy.

Najważniejszym punktem programu są „Wieczorne rozmowy tłumaczy”, które odbędą się w Teatrze im. Haliny e Jana Machulskiego na Ochocie 30 września, początek o godz. 18.00. Podczas spotkania, język i literaturę portugalską będzie reprezentował Wojciech Charchalis, tłumacz na język polski najważniejszych portugalskich pisarzy, takich jak José Saramago, Fernando Pessoa, Afonso Cruz czy Gonçalo M. Tavares.

Dołącz do nas w Warszawie w piątek, 30 września, aby świętować Międzynarodowy Dzień Tłumacza!

Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury, Ambasada Estonii, Instytut Francuski w Polsce, Ambasada Irlandii, Litewski Instytut Kultury, Goethe-Institut, Instituto Camões, Rumuński Instytut Kultury, Ambasada Szwecji, Biuro Walonii-Brukseli w Warszawie, Włoski Instytut Kultury. 

Partnerzy: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich.

Wydarzenie na Facebooku – zajrzyj po więcej informacji!