26 września | Instytut Cervantesa w Warszawie

EUNIC Warszawa wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, oraz instytucjami partnerskimi zaprasza do wspólnego świętowania językowego i kulturowego bogactwa Europy w ramach Europejskiego Dnia Języków 2022. 

W obecnych czasach, kiedy Europa musi mierzyć się z konfliktami polityczno-gospodarczymi i różnicami społecznymi, znalezienie wspólnego języka stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego w tym roku Europejski Dzień Języków obchodzimy pod hasłem “Różne języki  – jedna Europa” i dążymy do wspólnoty i jedności, a także wymiany doświadczeń językowo-kulturowych w postpandemicznym świecie. 

Organizatorzy tegorocznych obchodów przygotowali program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. 26 września zapraszamy klasy szkolne do Instytutu Cervantesa w Warszawie, gdzie odbędą się stacjonarne lekcje pokazowe w kilkunastu językach obcych, będzie można wziąć udział w wielojęzycznym quizie i rozmowach z native speakerami w kawiarence językowej, a także spotkaniach przy stoiskach informacyjnych. Uczniów i uczennice z całej Polski zachęcamy również do udziału w konkursie na Facebooku  i przysyłania krótkich filmików pokazujących ważność języków obcych we współczesnym świecie. Na osoby zwycięskie czekają nagrody w postaci kursu językowego online.

Europejski Dzień Języków to również wydarzenia w Krakowie, Wrocławiu i całej Polsce. 

Wszystkie wydarzenia z tegorocznego programu można znaleźć pod adresem: 

https://europejskidzienjezykow.pl/wydarzenia

Obchody Europejskiego Dnia Języków 2022 potrwają od 12 do 30 września.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Instytutów Kultury Państw Unii Europejskiej EUNIC Warszawa

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

http://europejskidzienjezykow.pl

http://facebook.com/edj.fb