Z wielkim podziwem i przyjemnością dzielimy się z Wami owocem wspaniałego projektu społeczno-artystycznego autorstwa absolwentki Portugalistyki, Anny Wisz.

Polsko-brazylijskie spacery po warszawskim Grochowie miały na celu nie tylko odkrywanie tej nietuzinkowej części stolicy, lecz przede wszystkim zacieśnianie więzi między warszawską społecznością brazylijską i Polakami.
 
Zwieńczeniem projektu jest poniższy zbiór „Lendas Grochowianas” (Grochowskie legendy), który możecie również pobrać/obejrzeć za pomocą tego linku.
 
W publikacji znalazły się teksty studentów Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW: Katarzyny Mazur i Michała Gulana, studentów I stopnia w Zakładzie Brazylianistyki oraz Piotrka Wąsowicza-Kiryło, studenta II stopnia w Zakładzie Brazylianistyki.
 
W przygotowaniu publikacji pomogła pisarka i absolwentka Zakładu Interdyscyplinarnych Badań nad Krajami J. Portugalskiego ISIiI UW Paulina Junko – autorka wstępu publikacji, która była również odpowiedzialna za korektę tekstów.
 
Gratulujemy!