22 kwietnia 2022 | 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli

22 kwietnia gościem Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli będzie Iwona Słabuszewska-Krauze, autorka książki „Lalka z Lizbony”. W piątkowy wieczór przeniesiemy się do Portugalii, pięknej a zarazem przesiąkniętej krwią dyktatury Salazara.

Współczesny obraz Lizbony przywołuje uśmiech: urokliwe, tętniące życiem uliczki, kawiarniany zgiełk i mieszkańcy, którzy mogą opowiedzieć nam co nieco o historii miasta, albo pomóc zagubionemu turyście.  Jest i zupełnie inny obraz tego samego miasta — obraz z przeszłości, który ocieka krwią wielu ludzi.

 „Lalka z Lizbony” to niezwykle ciekawa i pasjonująca powieść, w której podążamy śladem bohaterów, zupełnie tak, jakbyśmy przemierzali niezliczone uliczki, tak pięknie przedstawionego przez autorkę, miasta.

 Zachęcamy też do przeczytania rozmowy z autorką ,,Lalki z Lizbony”, którą znajdziecie tutaj.

Iwona Słabuszewska-Krauze to autorka książek, socjolog i dziennikarka. Współtwórczyni i redaktorka irlandzkiego tygodnika „Polski Herald”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Lubi obserwować świat, pisząc, a może pisać, obserwując świat – z połączenia tych upodobań zrodziły się trzy poprzednie powieści: „Hotel Irlandia” (2006), bestsellerowe „Ostatnie Fado” (2011 i 2018) oraz „Portugalka” (2017).

Spotkanie jest bezpłatne i bez wcześniejszej rejestracji. Nie przegap tego wydarzenia!