Jak zwykle dla tych, którzy uczą się portugalskiego w Polsce, wiosna zawsze przychodzi z nową edycją konkursu na tłumaczenie poezji autorów portugalskojęzycznych na język polski. Z wielką przyjemnością informujemy o piątej edycji konkursu Poesis, organizowanego wspólnie przez Camões I.P. w Warszawie oraz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, zachęcamy do przetłumaczenia wiersza portugalskojęzycznego autora, a najlepsze tłumaczenie zostanie ocenione i opublikowane przez I.E.I. i I.I. Uniwersytetu Warszawskiego.

W edycji 2022, w roku, w którym obchodzimy stulecie urodzin José Saramago, wybraliśmy wiersz portugalskiego noblisty zatytułowany „Arte de amar”. Wiersz oraz regulamin konkursu są dostępne do pobrania tutaj.

Prześlij nam swoje tłumaczenia za pomocą formularza po prawej stronie do 30 kwietnia 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pierwszym tygodniu czerwca 2022 r.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu (dostępnym również tutaj). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem warszawa@camoes.pl.

Życzymy dobrych i pięknych tłumaczeń!