5 marca | 23:00

Jasna 1

Spotkajmy się nocą piątego marca na Jasnej 1, gdzie wspólnie z EUNIC Warszawa (European Union National Institutes for Culture) świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet organizując imprezę EUNIC NOC KOBIET NA JASNEJ, której przewodzić będą przeróżne artystki z całej Europy! Portugalię reprezentuje Yen Sung, pionierka portugalskiej muzyki klubowej.

W gronie zaproszonych DJ-ek znalazły się także Rosa Anschuetz, NCOL, Raven, Anna Haleta, Esta Polyesta, Micaela Saraceno, Daisy Cutter e Ylia. Biografię artystek zamieszczone zostały na stronie wydarzenia.

Obecność kobiet na scenie muzyki elektronicznej wciąż rośnie, ale podobnie jak w innych sferach życia w patriarchalnej kulturze, wymaga ciągłej pracy na rzecz zmian. DJ-ki, producentki i organizatorki imprez inspirują lokalne społeczności, udowadniając, że możliwe jest tworzenie programów opartych na równości bez względu na płeć i pochodzenie.

Przed NOCą KOBIET w klubie Jasna 1 zapytamy artystki z różnych części Europy o ich doświadczenia i refleksje związane z feminizacją kultury klubowej. Dyskusja będzie transmitowana online przez klub Jasna 1. Więcej informacji wkrótce.

W następnym tygodniu na naszej stronie na Facebooku będziemy prowadzić konkurs, w którym do wygrania będą bilety na wydarzenie! Nie przegap tego!

Zajrzyj na stronę wydarzenia na Facebook’u. Polecamy!

Yen Sung

Yen Sung

DJ

Obecna na house’owej scenie Lizbony od wczesnych lat 90.. W czasach, gdy kobiety za konsoletą didżejską wciąż były rzadkością, Yen stała się uosobieniem determinacji i ciężkiej pracy, a jej wyjątkowy styl ukształtował gusta nowego pokolenia lizbońskich klubowiczów i didżejów. Zaczynała w legendarnym klubie Frágil, później grała w LuxFrágil, gdzie wciąż jest jedną z głównych rezydentek, jeździła w międzynarodowe trasy i przez lata budowała swoją reputację nie tylko kunsztowną muzyką house, ale także organizowanymi przez nią wydarzeniami z serii Chocolate City, poświęconym muzyce hip-hop, r&b, soul i funk.