W maju w Polsce nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukaże się Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce świata autorstwa Isabel Minhós Martins i Bernardo Carvalho. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 8 lat została przetłumaczona przez Tomasza Pindla.

Pełen imponujących ilustracji i niezwykłych przygód album o odkrywcach i podróżnikach z różnych epok i różnych części świata. Książka nagrodzona prestiżową BolognaRagazzi Award 2019.

Pieszo, konno, na grzbiecie wielbłąda, na pokładzie statku – śmiałkowie od wieków wyprawiali się w nieznane, by poznać najdalsze krańce Ziemi. Przeżywali niezwykłe przygody i wracali z opowieściami o odległych krainach, ich mieszkańcach i odmiennych kulturach.

Poznajcie ich – podróżników z dawnych i nie tak dawnych czasów. Mnichów, uczonych i kupców, obieżyświatów europejskich, chińskich i arabskich. Słynnych, jak Marco Polo, Aleksander von Humboldt czy Karol Darwin – i nieco mniej znanych, a nie mniej ciekawych, jak Pyteasz, Xuanzang czy kobiety podróżniczki: Jeanne Baret i Mary Kingsley. Przeczytajcie o ich wyprawach i przekonajcie się, jak potężną siłą jest pragnienie, by sprawdzić, co kryje się poza granicami znanego świata.

Isabel Minhós Martins

Isabel Minhós Martins

Autorka książek dla dzieci, wydawczyni

Urodzona w 1974 roku. Współzałożycielka wydawnictwa Planeta Tangerina, które w 2013 roku na międzynarodowych targach książki w Bolonii otrzymało nagrodę dla najlepszego europejskiego wydawnictwa dziecięcego. Wielokrotnie nagradzana. W 2017 roku za książkę Przejścia nie ma otrzymała Deutscher Jugendliteraturpreis – najważniejszą niemiecką nagrodę w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. W Polsce ukazały się także: W naszym domu jest… (Wytwórnia 2013), Świat w sekundzie (Tako 2015), Czas czarodziej (Babaryba 2016) oraz Dokąd idziemy, kiedy znikamy (Kinderkulka 2018).

Bernardo P. Carvalho

Bernardo P. Carvalho

Ilustrator, wydawca

Urodzony w 1973 roku. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Lizbonie. Współzałożyciel wydawnictwa Planeta Tangerina, które w 2013 roku na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii otrzymało nagrodę dla najlepszego europejskiego wydawnictwa dziecięcego. Jego prace są publikowane na całym świecie. Zdobył wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień. Najczęściej nagradzaną spośród zilustrowanych przez niego książek jest Na dworze. Spośród wydanych w Polsce książek zilustrował także Przejścia nie ma (Dwie Siostry 2015) oraz Świat w sekundzie (Tako 2015).