Andromeda, czyli długa droga do domu Zé Burnaya w przekładzie Jakuba Jankowskiego to kolejny komiks, którego premiera odbędzie się podczas Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej. Komiks zostanie wydany przez wydawnictwo Timof Comics, które uzyskało wsparcie w ramach Programu Dotacji dla Komiksów i Książek Ilustrowanych DGLAB.

Andromeda to historia inicjatyczno-surrealistycznej wyprawy, w której towarzyszymy zagubionemu nomadzie. To także relacja z odnajdywania przeznaczenia, którego jednocześnie się pragnie i nie zna. Wędrówka przez pejzaż postapokaliptyczny lub zagubiony w starożytności. Doskonały komiks portugalski, który wciąga czytelnika w świat wyobraźni autora zbudowany z mitów oraz legend, strachu, symbolizmu i przygody.

Zé Burnay

Zé Burnay

Ilustrator, autor komiksów

Urodzony w 1991 roku w Sintrze. Jego zamiłowanie do sztuki i rysunku rozbudziło odziedziczenie po ojcu obszernej kolekcji komiksów francusko-belgijskich, a także spędzenie wielu godzin w antykwariacie dziadka. Obecnie, poza pracą jako niezależny ilustrator dla różnych zespołów i marek, pisze, rysuje, komponuje muzykę i samodzielnie wydaje serię komiksową Andromeda.