Już po raz 19. zapraszamy do wspólnego świętowania językowego bogactwa Europy. Tym razem za sprawą sytuacji, w której znalazł się świat w związku z pandemią, stawiamy na wydarzenia wirtualne, które odbędą się między 21 a 26 września. Organizatorzy przygotowali program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – do wyboru między innymi webinaria, lekcje języków, czy warsztaty. Jeden z webinariów będzie poświęcony portugalskiemu obszarowi językowemu

 

Główne cele tego wyjątkowego święta doskonale realizują dewizę Unii Europejskiej – „Zjednoczona w różnorodności”. Z jednej strony obchody zwracają uwagę na różnorodność językową oraz kulturową państw europejskich jako wartości, które powinniśmy pielęgnować i dzięki którym możemy osiągnąć większe zrozumienie pomiędzy narodami. Z drugiej, podkreśla znaczenie wielojęzyczności we współczesnym świecie, bo to właśnie dzięki niej możemy porozumiewać się międzynarodowo i komunikować bez granic w jednej, wspólnej Europie. Dzień ten zachęca również do nauki języków obcych przez całe życie, nie tylko w toku edukacji, ale też poza nim – na potrzeby kariery zawodowej, udziału w wymianie międzynarodowej czy też dla własnej przyjemności.

Zapraszamy do śledzenia fanpage’a EDL, gdzie publikowane są ciekawostki na temat języków europejskich, a także oficjalnej strony internetowej wydarzenia.