7 marca 2020 | 23:00

Jasna 1, Warszawa

bilety: 30zł

Z wielką przykrością informujemy, że — z powodów zdrowotnych — Yen Sung nie będzie mogła zjawić się w Warszawie, żeby uczestniczyć w „Nocy kobiet”. Staramy się znaleźć dogodny termin, w którym artystka mogłaby zawitać do Polski. Życzymy jej jak najszybszego powrotu do zdrowia, a wszystkim gościom i zaproszonym DJ-om wspaniałej „Nocy Kobiet” na Jasnej!

W przededniu Dnia Kobiet w klubie Jasna 1 odbędzie się Noc Kobiet, podczas której o muzyczne wrażenia zadbają jedne z najbardziej aktywnych zawodowo artystek na europejskiej scenie klubowej, w tym Portugalka Yen Sung, rezydentka legendarnego portugalskiego klubu Lux Frágil.

Yen Sung była jedną z pierwszych kobiet-didżejek w Portugalii. Urodziła się w Mozambiku, ale już w wieku siedmiu lat przeprowadziła się do Portugalii. W latach 90. zaczęła grać w lizbońskim klubie Frágil. Była członkinią zespołu Da Weasel, pionierów portugalskiego hip-hopu, rezydentką w legendarnym berlińskim klubie WMF, tworzyła własne audycje muzyczne dla radia XFM, Lux Sagres FM, Radio Oxigênio, nagrywała płyty pod własnym nazwiskiem, a także z innymi artystami, bywała też w Madrycie, gdzie grywała na comiesięcznych imprezach muzyki elektronicznej Goa. Do tej pory gra w lizbońskim klubie Lux Frágil i to tam można ją usłyszeć najczęściej.

Oprócz Yen Sung, na warszawskiej scenie zaprezentują się cztery niezwykle interesujące artystki: reprezentantka berlińskiego Panorama Bar oraz Love On The Rocks – Paramida, eklektyczna mistrzyni z Gandawy – Nadine Adjani, austriacka DJ-ka Electric Indigo, a także virtual geisha z Krakowa.

Podczas całonocnej zabawy na „Barowej” usłyszymy pełny przekrój gatunkowy od disco, house po ebm, electro oraz techno w jego klasycznym ujęciu.

PROGRAM:
Electric Indigo (Wiedeń)
Nadine Adjani (Gandawa)
Paramida (Berlin)
Yen Sung (Lizbona)
virtual geisha (Kraków)