W ramach zakończenia roku akademickiego 2018/19 Instytut Camõesa przyznał pięć stypendiów studentom polskich uczelni, umożliwiając im w ten sposób udział w Letnich Kursach Języka i Kultury Portugalskiej, odbywających się na portugalskich uczelniach. Dwa stypendia zostały przyznane we współpracy z Jerônimo Martins w ramach programu „Empresa promotora da língua portuguesa”. Portugalska firma co roku przyznaje dwa stypendia w wysokości 1500 euro: jedno dla najlepszego studenta studiów licencjackich Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a drugie dla najlepszego studenta Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu.

Stypendiami Jerônimo Martins/Instytut Camõesa w tym roku zostali nagrodzeni: Natalia Król z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, oraz Fryderyk Andrzejewski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wśród stypendystów z polskich uczelni znaleźli się także Oliwia Ciecierska (Uniwersytet Jagielloński), Alicja Jancelewicz (Uniwersytet Warszawski) oraz Adam Filonik (Uniwersytet Warszawski).

Stypendystom gratulujemy i życzymy owocnego pobytu w Portugalii!