Miejsce: DZIK, Dom Kultury i Zabawy, ul. Belwederska 44a

Data: 1 grudnia 2018 18:00

Wstęp wolny

Już 1 grudnia odbędzie się 14. edycja Festiwalu Spoke’n’Word w Warszawie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Tutaj mamy wszechświat”. Jest to wydarzenie, które łączy polskich i europejskich slamerów w performatywnym spektaklu przy użyciu słów, dźwięków i wizualizacji. W tym roku Portugalię reprezentować będzie Li Alves, uznawana za główną popularyzatorkę slamu poetyckiego w Portugalii.

14. edycja kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego upłynie pod znakiem wielości: na scenie DZiK-a spotkają się artyści spoken word z jedenastu krajów europejskich. Podczas ich wspólnego show dowiecie się, co łączy teleskop Hubble’a, truskawki w jogurcie, niemiłe e-maile od koleżanek z pracy oraz dobrze poskładane rymy. Padną ważne pytania: co się dzieje po wyłączeniu Facebooka? Czy można stworzyć państwo singli? Czy zakochani ludzie częściej się przewracają? Gdzie jest nasza chęć życia? Ile dzieci można nakarmić za 6 milionów euro? Czy można zadać jeszcze jedno pytanie? Niewykluczone, że na scenie pojawi się stwór cały w piórach. Będzie cytat z Petofiego i z Witkacego. Zaproszone poetki i zaproszeni poeci – mistrzowie slamu i poezji spoken word w swoich krajach – przygotują specjalny performans. Wygląda na to, że 1 grudnia 2018 w niewielkiej warszawskiej przestrzeni będziemy mieć wszechświat.

PROGRAM WYDARZENIA:

➔ 18:00 Polski slam poetycki | nagroda: 500zł
Zapisy: spokenfest@gmail.com

➔ Show międzynarodowe „Tutaj mamy wszechświat”:

MIEZE MEDUSA (AUSTRIA)
JIRI CHARVAT (CZECHY)
SARA HUAGE (DANIA)
JANAR SARAPU (ESTONIA)
BENJAMIN FAGNOT (FRANCJA)
JAMES LAFLEUR (NIEMCY)
WIESZCZULESZCZU (POLSKA)
LI ALVES (PORTUGALIA)
BENJI HORVATH (RUMUNIA)
VALERIO MOSER (SZWAJCARIA)
NIKOLETT DÉKÁNY (WĘGRY)

Animacje: Ola Wasilewska

Kuratorka: Natalia Malek

O POETCE

Li Alves – portugalska slamerka, działaczka poetycka oraz artystka spoken word. Pełni funkcję dyrektora Stowarzyszenia Kultury i Sztuki triplic’ARTE oraz moderatora platformy Portugal.SLAM. Od 2012 angażuje się w organizację warsztatów, które łaczą techniki kreatywnego pisania ze slamem poetyckim. W 2016 zajęła trzecie miejsce w krajowym konkursie slamu poetyckiego i była jednym z mówców podczas europejskiego projektu „La poesia anda por las calles” – „Poezja kroczy ulicami”, podczas którego poruszyła temat slamu poetyckiego jako narzędzia pedagogicznego i integrującego społeczeństwo.