Po osiemnastu latach kariery i koncertach na całym świecie, portugalska wokalistka Ana Laíns odwiedzi także Polskę. Koncert odbędzie się 9 listopada w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Portugalii „My Lisbon Story”.

Ana Laíns jest opisywana jako jeden z najważniejszych interpretatorów portugalskiej muzyki ostatnich lat. Należy do nowego pokolenia strażników Fado, które jest nierozerwalnym elementem jej twórczości. Jej wokalny styl i głos są niepodważalne, zachwycają lekkością i dotykiem wraz z pierwszym dźwiękiem. To wirtuoz sceny, za co kochają ją słuchacze na całym świecie. Jest laureatką wielu nagród muzycznych, a pod jej adresem w samych superlatywach rozpisuje się światowa prasa. Współpracuje z wybitnymi muzykami i autorami tekstów, jak Mafalda Arnauth, Diogo Clemente, Luis Caracol czy Beto Betuk. Do współpracy zaprosił ją nawet Boy George, zachwycony jej diamentowym głosem.

Artystka, razem ze swoim zespołem, promować będzie swój ostatni album „Portucalis”, okrzyknięty najlepszym w jej karierze, zaśpiewa też utwory z dwóch poprzednich płyt „Sentidos” i „Quatro Caminhos”, a także tradycyjne utwory fado.

Bilety do nabycia tutaj lub w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Ana Laíns

Ana Laíns

Wokalistka

Ana Laíns urodziła się w 1979 roku w Tomar. Po raz pierwszy zaśpiewała fado w wieku 15 lat. Za przełomowy moment w jej karierze można uznać główną nagrodę zdobytą podczas Wielkiej Nocy Fado w Lizbonie (Grande Noite do Fado de Lisboa) w 1999 roku. Do tej pory artystka nagrała 3 płyty studyjne: Sentidos (2006), Quatro Caminhos (2010) i Portucalis (2017), a także uczestniczyła w nagraniach wielu kompilacji fado. W 2014 roku, jako wyraz uznania za pasję do języka ojczystego, została Ambasadorką Obchodów 800-lecia Języka Portugalskiego (Comemorações dos 8 séculos da Língua Portuguesa).