10 października | 20.00 | Wstęp wolny

Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

(wymaga rezerwacja przez rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu)

W trakcie tegorocznej edycji „Lalka też Człowiek”, jednego z najbardziej prestiżowych festiwali teatru lalkowego na świecie, do Warszawy zawita wielu twórców z Polski i z zagranicy. Przed nami kilkadziesiąt spektakli i animacji filmowych, konkurs, wystawa, warsztaty – osiem dni przepełnionych wydarzeniami ze świata sztuki lalkarskiej i filmowej. Od Turcji, przez Ukrainę, po Holandię, widzowie zostaną zabrani w podróż po świecie teatru formy ożywionej. Tej historycznej, jak i zupełnie współczesnej.

Szczególnie zapraszamy Państwa do obejrzenia sztuki „Odmienne Stany Porządania” portugalskiego stowarzyszenia Alma d’Arame – Associação Cultural w reżyserii Amândia Anastácio, Susany Nunes i Marca Fidalgo. Spektakl odbędzie się 10 października o godz. 20 w Instytucie Teatralnym przy ul. Jazdów 1 w Warszawie.

„Odmienne stany postrzegania” skupiają się na związkach między ciałem a terytorium i prędkością. Podróż, wyścigi, przyspieszanie i prowadzenie samochodu – wzrok sprawia, że umysł ma tendencję do postrzegania rzeczywistości w sposób zniekształcony. Stało się to bazą happeningu-performancu, w którym reprezentacja „krajobrazu i zabawki” odchodzi od pierwotnego znaczenia, oddala się od stabilnych, jednorodnych granic.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://lalkatezczlowiek.eu/aktualnosci