9 grudnia | 19.00 | Centrum Łowicka | wstęp wolny

Twórcy bajek nie od dziś karmią dzieci wyobrażeniami niemożliwymi do zrealizowania w prawdziwym świecie. Piękne, wiecznie młode bohaterki oraz ich szlachetnych, i nie mniej wyględnych wybranków zawsze czeka szczęśliwe zakończenie, leśniczy zawsze ratuje babcię na czas, a książę zawsze pokonuje smoka, odnajduje prawowitą właścicielkę pantofelka i oczywiście ZAWSZE łączy ich pocałunek prawdziwej miłości, oczywiście ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Czarna komedia Camilo Pellegrini „Caminhos de Sangue” („Ścieżki krwi”) jest przede wszystkim pierwszą sztuką brazylijską w repertuarze teatru Pisca-Pisca! Oparta na intertekstualnych odwołaniach do brazylijskiej kultury popularnej i rozmaitych bajek bliskich nam wszystkim z czasów dzieciństwa, zyskuje nowe życie za sprawą ciał i głosów studentów oraz wykładowców sekcji portugalskiej Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW.

Grupa teatralna Pisca – Pisca ma zaszczyt zaprosić wszystkie wyrośnięte już dzieci na ziemię, gdzie zamiast smoków martwią nas zmarszczki i siwe włosy, bohaterowie zamiast drżeć ze strachu na myśl o pożarciu przez potwora, drżą z podniecenia, na myśl o przekąszeniu wątróbki i pocałunku prawdziwej męskiej miłości. A szczęśliwy koniec? Cóż, zobaczymy…

Występują

Oliwia Kij
Antonina Cydzik
Agnieszka Kędracka
Zuzanna Fabijańska
Konrad Szymański
Diana Wąntruch
Magdalena Gorlas

Autor
Camilo Pellegrini

Scenografia
E. Rosłonek, A.Stępniak, A. Jakubaszek

Światło
Magdalena Rzemek

Dźwięk
Katarzyna Sakowska

Kostiumy
Everton Meneghini

Plakat
Magdalena Doktorska

Reżyseria
José Carlos Dias

przedstawienie po portugalsku z muzyką na żywo