19 grudnia | 19:00

Laboratorium
Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski,
ul. Jazdów 2

19 grudnia odbędzie się kolejna edycja Spoke’N’Word Festival, łączącego polski slam poetycki i przygotowane z myślą o festiwalu międzynarodowe, poetyckie show, na które złożą się słowo, muzyka i wizualizacje. Portugalię reprezentować będzie José Anjos.

 

PROGRAM:

Międzynarodowe poetyckie show „User (in)experience” (AT/CZ/DK/PL/PT)

Yannick Steinkellner (AT), Anatol Svahilec (CZ) Linda Framke (DK), José Anjos (PT), Kamila Janiak, Grzegorz (Estragon) Bruszewski, Justyna Łoś (PL)

Polski slam poetycki!

Zapisy uczestników:spokenwordfestwarsaw@gmail.com

Więcej informacji: Spoke’N’Word Festival

José Anjos

José Anjos

Pisarz i muzyk

Urodzony w 1978 r. w Lizbonie pisarz i muzyk, ukończył studia prawnicze. Lubi razem ze swoim kotem naśladować głos mew na plaży, wyprowadzać ślimaki bez skorupki i tańczyć jak panda bez szyi.  Jego motto, o którym przypomina wszystkim wokół, to memento mori. Albo spodek pestek łubinu, jeszcze nie zdecydował. Publikował wiersze w czasopismach i zbiorach. Mówi, że robił to tu i tam, i zrobił to tak i, po wszystkim, został tylko kot, co tęsknił i trochę nieprzeterminowanych wierszy, które trzeba przeczytać po otwarciu. W kwietniu 2015 ukazał się w wydawnictwie abysmo jego pierwszy tom wierszy zatytułowany Manual de Instruções para Desaparecer [Podręcznik z instrukcjami znikania].