Na egzamin mogą się zapisać wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia i które chciałyby potwierdzić swój poziom znajomości języka portugalskiego zgodnie z zakresem przewidzianym przez dany certyfikat lub dyplom, w celach edukacyjnych, zawodowych lub innych. Do egzaminu przystąpić mogą jedynie nienatywni użytkownicy języka portugalskiego.

Rejestracji można dokonać online na stronie internetowej CAPLE. Proces jest prosty i szybki. Poniżej przedstawiamy 8-krokowy przewodnik. Przeczytaj go uważnie a następnie kliknij przycisk, by rozpocząć proces.

  1. Przejdź na stronę rejestracji na oficjalnej stronie CAPLE (przycisk poniżej);
  2. Wybierz egzamin, na który chcesz się zapisać;
  3. Wybierz „Polska” jako kraj, w którym podejdziesz do egzaminu;
  4. Wybierz ośrodek egzaminacyjny, w którym chcesz zdawać egzamin (Kraków, Lublin, Poznań lub Warszawa);
  5. Wybierz sesję egzaminacyjną (maj lub listopad);
  6. Wpisz swoje dane do formularza rejestracyjnego;
  7. Dokonaj opłaty za egzamin poprzez wpłatę pieniędzy na konto CAPLE (dane zostaną przesłane w e-mailu potwierdzającym rejestrację);
  8. Prześlij potwierdzenie uiszczenia opłaty za egzamin do koordynatora ośrodka,w którym przystąpisz do egzaminu.

Zapisuję się na egzamin

W tym dziale

Co to jest CAPLE?

Centrum Egzaminacyjne Języka Portugalskiego jako Obcego (CAPLE) to jednostka Wydziału Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Lizbonie, zajmująca się certyfikacją znajomości języka portugalskiego jako obcego (PLE).

Ośrodki egzaminacyjne w Polsce

Aktualnie działają w Polsce 4 ośrodki egzaminacyjne (LAPE) podlegające CAPLE: w Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Warszawie. Funkcjonują w maju oraz listopadzie.