Wystawa „Komiks iberyjski – Półwysep w kadrach”

10 maja | 18:30 (otwarcie)

Instytut Cervantesa

  1. Nowogrodzka 22

Wstęp wolny

 

Instytut Camõesa i Instytut Cervantesa przygotowały wspólnie wystawę „Komiks iberyjski – Półwysep w kadrach”, na której zaprezentowane zostaną prace najciekawszych twórców portugalskiego i hiszpańskiego komiksu. Portugalia i Hiszpania nie tylko po raz pierwszy pokażą polskiej publiczności to, co najlepsze w ich komiksie, ale również zrobią to po raz pierwszy razem. Portugalskich komiksiarzy reprezentować będą prace Joany Afonso, Davida Soaresa, Pedro Serpy, Filipe Abranchesa, Marca, Ricarda Cabrala, Marca Mendesa, Luísa Louro i Ruia Lacasa. Otwarcie wystawy 10 maja o godz. 18:30 w Instytucie Cervantesa w Warszawie, gdzie będzie ją można oglądać do końca maja. Na otwarciu obecni będą David Soares i Pedro Serpa. Nie może Was tam zabraknąć!

 

Poza wystawą odbędą się spotkania z portugalskimi autorami i ich komiksami. Poniżej pełen program wydarzeń towarzyszących III Warszawskim Targom Książki:

 

Spotkanie z Pedro Serpą i Davidem Soaresem, portugalskimi autorami komiksów

10 maja | 9:45 – 11:15

Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, sala 217

  1. Oboźna 8

 

Podczas spotkania Pedro Serpa i David Soares opowiedzą o swojej osobistej przygodzie z komiksem oraz o stanie tej sztuki w Portugalii. Wstęp wolny.

SPOTKANIE W JĘZYKU PORTUGALSKIM

 

Komiksowy Panel Translatologiczny

10 maja | 16:00 – 18:00

Sala Rudniewa (Pałac Kultury i Nauki)

 

Podczas panelu translatologicznego porozmawiamy o tłumaczeniu komiksów z czterech języków europejskich: portugalskiego, hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego. Kornel Stanisławski przedstawi fragmenty swojego tłumaczenia portugalskiego komiksu Obrigada, Patrão Ruia Lacasa i opowie o pracy nad nim. Wstęp wolny.

 

Sesja autografów z Pedro Serpą

11 maja | 15:00 – 16:00

Sala Gagarina (Pałac Kultury i Nauki)

 

Szansa na zdobycie autografu Pedro Serpy i ostatni moment na zadanie wcześniej nie zadanych pytań. Najlepiej przyjść nieco wcześniej, aby uniknąć długiego czekania w kolejce.